Soğuk Demleme Nedir? Nasıl Yapılır?Cold brew adından da anlaşılacağı gibi kahvenin soğuk yapılan halidir. Soğuk demlenen kahve ısıl işleme maruz kalmadığı için çeşitli asitleri açığa çıkarmıyor. Böylelikle asidite değeri daha oturmuş ve yumuşak bir tat bırakıyor ağızda. Soğuk suyla demlenen kahve sıcak demlenen kahveye nazaran raf süresi daha dayanıklıdır.

Cold Brew Nasıl Demlenir?

Soğuk demleme kahve için cold brew tower ekipmanı gerekir. (cold brew tower) Bunun yanında kahve su ve buz yeterli olacaktır.

Ölçek 1 litre kahve için 120 – 160 kahve

2lt buzlu su

Kahve frenchpressten yani filtre kahveden az daha kalın olarak öğütülür. Öğütülen kahve cold brew tower’ın orta haznesine koyulup en üste koyduğumuz suyu ihtiyacımıza göre ortalama 3 saniyede bir damla damlayacak şekilde musluğu ayarlanır. Demleme bittiğinde cold brew şişeye doldurulup dolapta korunur sipariş geldiğinde buzla servis edilir.

Soğuk Demleme Kulesi Nereden Alınır?

Kaliteli soğuk demleme kulesi edinmek artık hiç zor değil. Üreticiden satın almak her zaman daha karlı olmuştur. Aşağıdaki linkten soğuk demleme makinesi sipariş verebilirsiniz.

https://www.baristapazari.com/magaza/soguk-demleme-cold-drip-2-litre/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *